برنامه‌های فرهنگی، هنری وادبی کانون لرستان در فضای مجازی

طرح «پیک امید مجازی» از سوی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی آغاز شد.

محمدجواد محمدی مدیرکل کانون لرستان گفت: با توجه به حضور خانواده‌ها در منزل به خاطر اپیدمی کرونا ویروس، کانون پرورش فکری با اجرای طرح «پیک امید مجازی» در زمان تعطیلی‌ مراکز، اقدام به تولید و پخش برنامه‌های متنوع و مختلفی در فضای مجازی کرده است.
وی افزود: با تعطیلی مدارس و عدم دسترسی کودکان ونوجوانان به بسیاری از خدمات فرهنگی در بلندمدت می‌تواند باعث بروز مشکلات روانی شود که به‌منظور پیشگیری و چگونگی برخورداری از سلامت روانی، جسمانی و فکری، ایجاد امید، انگیزه، نشاط و شادی برای بچه ها در کانون پرورش فکری صفحه‌ای به نشانیwww.omid.kpf.ir    به همین منظور راه‌اندازی شده است.
  مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان عنوان کرد: بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب مکتوب و ۲۰ عنوان کتاب صوتی کانون پرورش فکری، در این سایت به‌صورت رایگان قابل‌دسترسی است.
وی با اشاره به اینکه تولیدات مختلف کانون درزمینه فیلم و انیمیشن در همین فضا در اختیار مخاطبان قرار خواهد گرفت بیان کرد: فایل‌های صوتی و تصویری برخی کتاب‌های کانون در پایگاه باقابلیت ذخیره‌سازی منتشر می‌شود و امکان استفاده کودکان و نوجوانان از فیلم‌های آموزش نقاشی، اوریگامی، انیمیشن و… که توسط مربیان ارائه می‌شود نیز فراهم‌شده است.
محمدی گفت: شرایطی فراهم شده است که مربیان کانون بتوانند فعالیت‌ها و برنامه‌هایشان را در قالب فایل‌های خلاقانه تصویری برای کودکان ارائه دهند به‌طوری‌که کودکانه‌های شعر و ترانه با موضوع آموزش‌های بهداشتی برای کودکان به‌صورت فیلم‌های کوتاه در این فضا به اشتراک گذاشته می شود.
همچنین: علاقه‌مندان می‌توانند برای دسترسی به تولیدات فیلم، انیمیشن و آموزش های خلاقانه و داوطلبانه مربیان کانون پیک امید کانون به پایگاه www.omid.kpf.ir  مراجعه یا با هشتگ‌های «#در دل دارم امید،#کانون امید، #پیک_امید و #برای_ حال_ خوب» این آثار و فیلم‌ها را اینستا و https://t.me/aafarineesh را در تلگرام دنبال کنند.

ارسال نظر

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =